Grīdas ieklāšana. Cietkoksnes Grīdas Virziens

Ir pienācis laiks mainīt grīdas segumu un jaunināt uz skaistu jaunu cietkoksni. Bet pirms koka izvēles, pasūtīšanas un plānošanas, uzstādīšanas ir svarīgi izdomāt – kurā virzienā jums vajadzētu likt jūsu cietkoksni? Tas, kas sākumā šķita viegls lēmums, tagad var šķist milzīgs, jo ar to jūs ilgi dzīvosit. Neuztraucieties, jūsu izvēlētā grīdas ieklāšana-virziens ir atkarīgs no dažādiem faktoriem, kurus mēs jums pasniegsim.

Sāksim ar pirmajiem virzienu veidiem.

Kāds virziens ir jūsu cietkoksnes grīdu ieklāšanai

grīdas ieklāšana- cietkoksnes grīdas virziens rīgā latvijā

Taisns / vertikāls cietkoksnes grīdas ieklāšanas virziens

Visizplatītākais grīdas raksts ir taisns, ko sauc arī par vertikālu. Lai sasniegtu šo modeli, masīvkoka grīdas dēļi tiek uzstādīti paralēli viens otram, jūsu istabas garumā vai platumā. Šis klasiskais raksts tiek izmantots, lai izveidotu vienkāršus un pat mūsdienīgus dizainus, uzlabojot cietkoksnes grīdas sākotnējo izskatu. Tā kā šī uzstādīšana ir visvienkāršākā, tā ir arī vislētākā. Citu rakstu uzstādīšana var aizņemt ilgāku laiku, un tiem ir nepieciešams papildu koks, padarot tos nedaudz dārgākus.

grīdas ieklāšana- cietkoksnes grīdas virziens rīgā latvijā -

Horizontāls cietkoksnes grīdas ieklāšana

Šis ir vēl viens izplatīts grīdas modelis. Ja jūsu istaba ir šaurāka, tajā var justies kā slēgtā telpā. Labs veids, kā cīnīties ar šo problēmu, ir cietā koka grīdas ieklāšana horizontāli. Tas pavērš aci no vienas puses uz otru, nevis pa istabas garumu. Tāpat kā horizontāli svītrains krekls var likt cilvēkiem izskatīties plašākiem, nekā tas ir, horizontālās svītras, ko telpā veido grīdas dēļi, var rīkoties tāpat.

Parketa, koka grīdas ieklāšana rīgā, latvijā

Skujkoka, masīvkoka grīdas ieklāšana

Siļķu kauliņā koka dēļi ir ievietoti pa diagonāli ar zig-zag rakstu. Šo modeli var izkārtot tradicionālajā rakstā vai ar kvadrātveida moduļiem, lai tas izskatās kā parketa dizains.

Parketa, koka grīdas ieklāšana rīgā, latvijā

Diagonāla cietkoksnes grīdas ieklāšana

Šis virziens jūsu telpai piešķirs eleganci, nenovirzoties pārāk tālu no tradicionālā taisnā virziena. Masīvkoka grīdas dēļi ir uzstādīti paralēli viens otram, bet tiek novietoti 45 grādu leņķī pret sienām.

Parketa, koka grīdas ieklāšana rīgā, latvijā

Nejaušs cietkoksnes grīdas ieklāšana-virziens

Nejauša modeļa instalācijas piedāvā taisnu, paralēlu dizainu, tomēr tie ietver dažādu platumu dēļu sajaukumu. Šis masīvkoka grīdas segums ļauj izvēlēties plato un šauro dēļu attiecību, kas piešķir jauki unikālu pielāgotu izskatu. Šis raksts arī piešķirs jūsu telpai zemnieciskāku estētiku ar pievienotu kustību un enerģētisku izjūtu.

Parketa, koka grīdas ieklāšana rīgā, latvijāParketa cietkoksnes grīdas ieklāšanas virziens

Šis grīdas seguma raksts ir koka dēļu klāšana atkārtotā ģeometriskā rakstā. Šis raksts rada masīvkoka grīdu kā dambrete, līdz ar to, dažreiz katrā šaha gabala kvadrātā ir sarežģītāki raksti.

Parketa, koka grīdas ieklāšana rīgā, latvijāMasīvkoka grīdas klāšana – kas jāņem vērā

Tagad pievērsīsimies lietām, kas jāapsver saistībā ar jūsu telpu, lai palīdzētu jums iet pareizajā virzienā.

Istabas kontaktpunkti

Lai iegūtu patīkamāko vai dramatiskāko iespaidu, jūsu dēļi jānovieto virzienā, kas ved aci uz noteiktu telpas fokusa punktu, piemēram, jauko kamīnu vai uz citas lielas arhitektūras detaļām.

Gaismas avoti

Jāņem vērā arī jūsu istabas gaismas avoti, piemēram, kā gaisma iekrīt starp dēļiem. Tas var pagarināt vai saīsināt telpas vēlamo izskatu. Dēļi, kas virzās no jūsu ieejas uz āru, var padarīt atstarpi lielāku vai pat garāku, savukārt grīdas segums, kas klāts no sānu sienas līdz sānu sienai, saīsina vizuālo efektu. Tas nebūt nav trūkums, jo tas var padarīt jūsu telpu mājīgāku.

Grīdas sijas

Vēl viena lieta, kas jāņem vērā, ir grīdas sijas. Grīdas sijas tiek izmantotas, lai atbalstītu grīdu virs atvērtas vietas, piemēram, pagraba, pārmeklēšanas vietas utt. Tas ir kā mini tilts, kas tiek atbalstīts tikai katrā galā. Kad netālu viena no otras ir uzstādītas daudz sijas un augšpusē tiek piestiprināts kāds saplāksnis, tie rada lielu grīdas platību, ko sauc par “grīdas sistēmu”.

Vairāki grīdas ieklāšanas virzieni

Ja jūs cietkoksnes klājat vairāk nekā vienā telpā, tas prasa zināmu iepriekšēju plānošanu, kas būtu jāplāno pirms pasūtīšanas un plānošanas uzstādīšanas. Var šķist, ka atvērta koncepcijas telpa vienmērīgi plūst vienā lielā platībā, ja jūsu koka grīdas segums ir uzstādīts no telpas garā gala uz otru. Dīvainā formā veidotas telpas vai telpas, kas paveras no šauriem gaiteņiem, var neizmantot grīdas segumu, kas izveidots gar vienu nepārtrauktu redzamības līniju; var uzstādīt plānu koka sloksni, lai noteiktu slieksni, kur grīdas segums maina virzienu. Veids, kā izvairīties no pārejām vai radīt jauku, ietekmīgu vizuālu izklāstu, tādam veidam apsveriet iespēju koka grīdas visā mājā izvietot pa diagonāli vai siļķu kauliņu.

Redzes līnijas

Cietkoksnes dēļu vadīšana no galvenās ieejas pretējās sienas virzienā, palīdzēs vienkāršot redzamību un padarīs istabu mazāk aizņemtu.

Gaiteņi

Grīdas šaurās telpās vai gaiteņos būtu jāizliek uz āru no durvju ailes, lai tas neradītu nemierīgu izskatu – un to ir arī daudz vieglāk uzstādīt.

Nevienmērīgas sienas

Vēl viena svarīga lieta, kas jāņem vērā, klājot cietkoksnes grīdas, ir iespēja, ka jūsu sienas nav taisnas.

Strukturālie apsvērumi

Koka grīdām vienmēr jābūt novietotām perpendikulāri grīdas sijām – drīzāk pāri tām. Tas padarīs grīdas strukturāli noturīgas un palīdzēs novērst dēļu atdalīšanos vai liekšanos.

Grīdas ieklāšana

Tātad, nav pareiza vai nepareiza koka grīdas ieklāšana, tās veida. Koku masīvkoka virziena izvēle ir personīgās gaumes un jūsu telpas izkārtojuma jautājums.

Uzņēmumā Grīdas Guru mēs vēlamies pārliecināties, ka jūs esat priecīgi no pirmā soļa mūsu aprakstā līdz pirmajam solim jūsu jaunā grīdas seguma ieklāšanā – un kā jūsu partneris mājas dizaina jomā mēs būsim līdzās tur ik uz soļa. Apsveriet mūs par savu “vienas pieturas iepirkšanās” galamērķi visām lietām, kas saistītas ar grīdām… (un logu procedūrām)!
Mūsu dizaina konsultanti ir zinoši, kas palīdzēs jums izvēlēties plašu mūsu piedāvāto produktu klāstu, un mūsu ekspertu uzstādīšanas komanda ir profesionāli apmācīta, lai pārliecinātos, ka viss tiek uzstādīts tā, kā jūs domājat. Mēs zinām, ka jūsu mājas ir jūsu stila izjūtas izpausme un mēs esam šeit, lai pārliecinātos, ka jūs ar to varēsit lepoties turpmākajos gados.