Parketa grīdas vaskošana

Kas jums būs nepieciešams grīdas vaskošanai?

GRĪDAS VASKOŠANAParkets ir viens no populārākajiem, izturīgākajiem grīdas seguma veidiem. Zināt, vaska segums jūsu parketa grīdai visu gadu saglabā tās dabisko neskarto skaistumu, kā arī pagarina tā dzīvi.

Mūsdienu parketu, kas pazīstams kā lamināts, nav nepieciešams vaskot, jo tas ir iepriekš apdarināts ar poliuretānu, bet, ja jūsu mājās ir vecāka veida cietkoksne, ir to varat izdarīt pašrocīgi vai piezvanīt mums, jo parketa grīdu vajag vaskot trīs līdz piecas reizes gadā, atkarībā no tā, cik lielu trafiku tā saņem.

Ja vēlaties parketa grīdu vaskot pašu spēkiem, tad šeit būs pamācība no Grīdas Guru:

  1. solis – atbrīvojiet istabu

No grīdas noņemiet visas mēbeles un visus paklājus. Jums vajadzētu arī atvērt logus, lai veicinātu ventilāciju un ātru produktu žāvēšanu. Tas arī novērsīs asas smakas, kas varētu rasties no šī vaskošanas darba.

  1. solis – vakuums

Rūpīgi nosūciet visus netīrumus, lai no parketa grīdām notīrītu visus putekļus un pūkas. Izmantojiet nedaudz mitru mopu, lai noslaucītu visus grīdas dēļus. Mopam jābūt tikai nedaudz mitram, jo ​​pārāk daudz ūdens var sabojāt koksni. Mops ir nepieciešams arī jebkurai nejaušai šķidruma noplūdei.

  1. solis – tīrīšanai izmantojiet šķīdinātāju

Sāciet, atsaucoties uz ražošanas vadlīnijām, lai pārbaudītu, ko var izmantot jūsu parketa grīdai. Kad esat izlēmis, kāda veida tīrīšanas līdzekļi ir ideāli piemēroti jūsu parketam, sāciet ar tīrīšanas līdzekli bez skalošanas vai citrusaugļu šķīdinātāju, ievērojot ražotāja norādījumus. Nelietojiet citus mazgāšanas līdzekļus, izņemot tos, kas norādīti iepriekš, jo to lietošana var sabojāt grīdu.

  1. solis – noņemiet plankumus vai traipus

Ja uz jūsu grīdas ir tumši plankumi vai traipi, uzklājiet tam nedaudz etiķa, atstājiet to dažas minūtes un pēc tam noslaukiet to ar mīkstu drāniņu. Nelietojiet etiķi uz tīras koksnes.

Ja jūsu grīdās ir vasks, vispirms tās ir jānoslīpē, bet tas ir darbs, kuram nepieciešama specializēta iekārta, kas rada daudz putekļu un problēmu. Ja tas tā ir, to vislabāk atstāt profesionāļa ziņā. Zvaniet mums!

  1. solis – uzklājiet vasku

Uz parketa varat uzklāt akrila vasku uz ūdens bāzes. Uzklājiet to vienmērīgā, plānā kārtā, pārklājot visu laukumu. Šim vaskam ir īpašas sastāvdaļas, kas veidos aizsargājošu virsmas pārklājumu, kas padarīs jūsu parketa grīdu ūdens izturīgu. Pielietotais vasks patiešām ir diezgan bez smaržas un izžūs apmēram divu līdz trīs stundu laikā.

  1. solis – pulēšana

Kad vasks ir pilnībā izžuvis, ar mīkstu, tīru drāniņu notīriet vai pulējiet visu vietu. Jūs varat aptīt šo audumu ap mīksta mopa pamatni un izmantot to, lai atvieglotu uzdevumu. Šis process atgriezīs grīdas spīdumu un palīdzēs parādīt jūsu parketa grīdas patieso skaistumu.

Kad esat pabeidzis, ņemiet vērā, ka regulāri veiciet putekļsūcēju, lai saglabātu tā dabisko skaistumu, un pēc iespējas izvairieties no staigāšanas pa grīdu ar augstiem papēžiem un zābakiem, jo ​​tie var iezīmēt jūsu koku. Turklāt, ja atstājat paklājus pie durvīm, lai “noķertu” netīrumus, kā arī paklājus virtuvē, lai notvertu noplūdes, jūs uz pusi samazināsiet tīrīšanas laiku.

Linoleja grīdas vaskošana, kopšana un tīrīšana

Visas grīdas ir jātīra un jāuztur, lai tās izskatās labi un kalpotu pēc iespējas ilgāk. Galvenais ar linoleja un vinila grīdu ir notīrīt netīrumus, smiltis un gružus. Šie materiāli ir abrazīvi, un, ja jūs staigājat pa tiem atkārtoti, tie saskrāpēs grīdas segumu un darīs blāvu grīdas apdari.

Vispārēja apkope pirms notiek grīdas vaskošana.

Slaucīt savas grīdas pāris reizes nedēļā vai vairāk, atkarībā no slodzes intensitātes, ko grīdas saņem. Jūs varat izmantot putekļsūcēju, bet izvēlieties tādu, kas paredzēts cietām grīdām. Tam vai nu nebūs sitiena joslas, vai arī būs režīms “Cietās grīdas”, kas joslu neizmanto. Sari, rotējoši stieņi marķēs šos grīdas seguma veidus.

Kad putekļi ir uz augšu, izmantojiet grīdas tīrīšanas līdzekli, kas paredzēts linoleja vai vinila grīdām un sajauciet to ar siltu ūdeni. Pārliecinieties, ka grīdas ir labi noskalotas, jo ziepju atlikumi var mazināt grīdas spīdumu. Mitrs mops un silts ūdens darbojas ļoti labi.

Vinila grīdas nevajadzētu vaskot, bet linoleja grīdām ir nepieciešama vaskošana. Jautājiet savam grīdas dīlerim ieteikumus par pareizo vaska izstrādājumu veidu vai izlasiet aprakstus, lai atrastu tādu, kas izstrādāts linolejam. Šķidrās akrila grīdas pulēšanas ierīces parasti darbojas ļoti labi. Jauns slānis jāpielieto ik pēc 2-6 mēnešiem, atkarībā no satiksmes līmeņa. Nekad nelietojiet vaska pastu uz linoleja. Tas tam nekaitēs, bet arī nespīdēs tā, kā vajadzētu.

PIEZĪME.
Spīdīgākajām grīdām apsveriet iespēju izmantot vieglu buferšķīdumu ar linolejam paredzētu spilventiņu. Pulēšana uzlabos spīdumu.

Pēc vairākiem slāņiem vaska, pirms jaunā vaska uzklāšanas, iespējams, vēlēsities arī noņemt vecos slāņus. Tas ir tāpēc, ka vecā laka kļūs blāvāka ar nodilumu un iegultiem netīrumiem. Izmantojiet vaska noņemšanas līdzekli, kas paredzēts linolejam. Izlasiet norādījumus un uzmanīgi sekojiet tiem.

Filca amortizācijas paliktņu izmantošana mēbeļu kājās var palīdzēt samazināt vinila vai linoleja grīdas skrāpējumus. Izmantojiet tos visām mēbelēm, bet īpaši krēsliem, kas bieži tiek pārvietoti un arī smagām mēbelēm.

Instrumenti, aprīkojums un tīrīšanas piederumi grīdas vaskošanai

Vispārīgai tīrīšanai ir nepieciešama mīksta slota vai tikai sūkšanas putekļsūcējs. Nākamais ir mops, spainis un maigas ziepes, kas paredzētas vinila un linoleja grīdas segumam.

Lai noņemtu veco pulējumu no linoleja grīdas, jums būs nepieciešams noņēmējs un ūdens, saru birste vai neilona skrubēšanas rīks. Vienlaicīgi veiciet apgabalus no 4’x4 ‘līdz 6’x6’. Jūs nevēlaties, lai no linoleja grīdas žāvētāji nožūtu. Ja tā notiek, izmantojiet mopu ar ūdeni tikai, lai to atkārtoti samitrinātu.

Kad laka ir attīrīta, pirms jaunas lakas pievienošanas nomazgājiet visu grīdu ar svaigu, siltu ūdeni un ļaujiet tai pilnībā nožūt.

Grīdas seguma nomaiņa | Regulāra grīdas vaskošana

Vinila grīdas segums kalpos 5-15 gadus, atkarībā no tā kvalitātes un saņemamās slodzes apjoma. Arī tas, cik labi jūs rūpējaties par savu grīdas segumu, būs atšķirīgs. Linolejs var kalpot 10-25 gadus. Tā lielāko noturību lielā mērā nosaka aizsarglaka, kuru var noņemt un atkārtoti uzklāt. Tas ir tāpat kā nomainīt grīdas seguma nodiluma slāni.

Jūs zināt, ka ir pienācis laiks nomainīt vinila un linoleja grīdas segumu, kad tas vienkārši vairs neizskatās labi. Tas ir tik vienkārši.

Bieži uzdotie jautājumi par vinila un linoleja grīdas kopšanu un kopšanu

J: Vai ir kādi tīrīšanas līdzekļi, kurus nevajadzētu lietot uz vinila vai linoleja grīdas?
A: Jā. Nelietojiet etiķi vai amonjaku, īpaši uz linoleja. Nelietojiet abrazīvus tīrīšanas līdzekļus, piemēram, mīksto skrubju tīrīšanas līdzekļus. Nelietojiet neilona skruberus uz vinila vai tērauda vilnas uz abiem grīdas segumiem.

J: Kurš grīdas segums labāk izturas pret mājdzīvnieku vai sulas vai eļļas traipiem?
A: Vinils ir labāks. Tas labi izturas pret lietām, kas var izraisīt traipus. Tomēr jums vajadzētu pēc iespējas ātrāk notīrīt traipus.

J: Kāda veida grīdas paklāji jāizmanto?
A: Vislabāk ir dabiski, absorbējoši paklāji. Regulāri mazgājiet vai nosūciet paklājus, pretējā gadījumā tie var kļūt pilni ar netīrumiem un smiltīm. Tad, kad paklājs mainās, jo cilvēki uz tā noslauka kājas, paklājs darbosies kā smilšpapīrs, sabojājot linoleja vai vinila grīdas apdari. Ja paklājs kļūst mitrs, paceliet to, lai to nožūtu vai mazgātu. Nelietojiet paklājus ar cietu gumijas aizmuguri, jo tie var notvert mitrumu pret grīdu, kas arī var kaitēt apdarei.