GRĪDAS ATJAUNOŠANA

1.

PARKETA GRĪDAS SEGUMA IEKLĀŠANA

Parketa grīdas seguma dēlīši tiek ieklāti uz sagatavotas grīdas pamatnes. Tālāk katrs parketa dēlītis tiek pielīmēts un pienaglots. Parketa grīdas dēlīšus var likt daudzos radošos veidos, izveidojot zīmējumu parasta grīdas seguma vietā. (vairāk skatīt pie Parketa grīda)

2.

PARKETA GRĪDAS SEGUMA SLĪPĒŠANA

Parketa grīda ir pilnībā sagatavota slīpēšanas procesam. Tas nozīmē, ka visi pamatgrīdas defekti ir novērsti. Izmantojot augstas kvalitātes grīdas slīpējamo mašīnu, tiek uzsākts darbs. Parketa grīdas slīpēšanai tiek izmantoti dažāda smalkuma jeb raupjuma smilšpapīri. Noslīpējot grīdas seguma pamatni ar lielo grīdas slīpējamo mašīnu, tālāk tiek slīpētas atlikušās grīdas vietas, kas nevarēja tikt apstrādātas ar lielo grīdas slīpējamo mašīnu.

3.

PARKETA GRĪDAS SEGUMA PULĒŠANA

Grīdas pulēšana notiek ar grīdas pulējamo mašīnu, izmantojot dimanta sietus. Pēc kārtīgas grīdas seguma pulēšanas, grīda tiek rūpīgi iztīrīta, to pilnībā sagatavojot lakošanai vai eļļošanai.

4.

PARKETA GRĪDAS SEGUMA LAKOŠANA VAI EĻĻOŠANA

Grīda tiek lakota trīs kārtās, taču, ja, klients vēlas, to var lakot arī vairākās kārtās. Pirmajai kārtai tiek izmantota grunts laka, kuras žūšanas laiks ir viena stunda. Pēc grunts lakas nožūšanas, grīda tiek lakota. Kad divas uzliktās lakas kārtas ir nožuvušas, grīda atkal tiek pulēta. Pēc pulēšanas procesa, grīdu atbrīvo no visiem putekļiem un tikai tad seko trešās lakas kārtas uzlikšana. Grīda ir gatava lietošanai tikai pēc 10 dienām, kad laka ir ieguvusi savu pilnīgo cietību un noturību.

Izvēloties grīdas eļļošanu, eļļa grīdā tiek iepulēta ar pulējamo mašīnu divās kārtās. Eļļa žūst ilgāk nekā laka, tāpēc starp eļļošanas kārtām ir jābūt vienas dienas intervālam. Eļļota grīda ir dabiskāka, taču trauslāka nekā lakota grīda.

5.

PARKETA GRĪDAS SEGUMA IEKRĀSOŠANA

Koka grīdu ir iespējams iekrāsot jūsu izvēlētajā tonī. Veicot grīdas iekrāsošanu, sākumā tā tiek trīs reizes slīpēta, pulēta un kārtīgi iztīrīta, beigās grīdā tiek iepulēts jūsu izvēlētais krāsas tonis. Kad grīda ir nožuvusi, tā tiek papildus ievaskota vai nolakota.