GRĪDAS EĻĻOŠANA

Laika gaitā jūsu koka grīda var zaudēt spīdumu un krāsu, kāda tai kādreiz bija. Tas, ļoti iespējams, ir saistīts ar faktu, ka jūsu grīda ir jāatsvaidzina un jāatdzīvina ar eļļu. Koka grīdas eļļošana palīdz uzlabot tās virsmas izskatu, kā arī nodrošina aizsardzību.

Ja vēlaties eļļot koka grīdas segumu, ir svarīgi apsvērt tā priekšrocības, nepieciešamās darbības un to, cik bieži jums vajadzētu grīdas eļļošanu veikt.

Kāpēc ir svarīga koka grīdas eļļošana?

Pirmkārt, ieeļļotas koka grīdas palīdz to ilgmūžībai. Eļļa atdzīvina grīdas izskatu. Grīdas eļļošana aizsargā grīdas virsmu, lai tā ilgāk saglabātu izskatu kā pilnīgi jauna.

Jūsu grīda ir izslāpusi

Koka grīdas slāpst. Tas var izklausīties dīvaini, bet tā ir taisnība.

Ja eļļa neaizsargā virsmu, jūsu koksne patērēs visu mitrumu, kurš atrodas uz grīdas. Ja šis ūdens nokļūst koksnē, grīda pārvietosies un var radīt ilgtermiņa bojājumus.

Ar aizsargājošu eļļas pārklājumu jūsu grīda nespēj absorbēt šo mitrumu, tādējādi aizsargājot jūsu grīdas segumu.

Ja jūs esat mājdzīvnieka īpašnieks

Koka grīdu eļļošanas ilgmūžības un izturības faktori padara to par ideālu mājdzīvnieku īpašniekiem. Piemēram, visas skrambas, ko rada nagi vai zobi, var vienkārši noslīpēt un ieeļļot.

Izstrādājot detaļas dizainā

Eļļotas koka grīdas izceļ pārsteidzoši smalkās detaļas un katra dēļa graudus. Rezultātā tas nodrošina plašu toņu un krāsu diapazonu atkarībā no izmantotās eļļas.

Mūsu eļļu klāsts veic perfektu darbu, padarot jūsu grīdas segumu patiesi unikālu, piedāvājot siltus, zemnieciskus toņus, gaišāku un smalkāku apdari. Dzidras eļļas palīdz parādīt grīdas dabisko skaistumu.

Grīdas aizsardzība

Nepabeigta koka grīda nav aizsargāta pret šķidrumu traipiem, piemēram, vīna, kolas vai mērces. Vienkārša eļļota apdare novērš nevēlamus, paliekošus traipus.

Pati eļļa darbojas kā aizsargslānis, tāpēc šķidrumus nevar absorbēt koksnes šķiedrās.

Neļaujiet grīdai izžūt un plaisāt

Ārkārtējos gadījumos jūsu grīda var plaisāt, jo trūkst eļļas, ko tai regulāri jāsaņem. Lai gan tas notiek tikai ārkārtējos apstākļos, ir svarīgi ņemt vērā nepieciešamību regulāri eļļot koka grīdas.

Pastāvīga apkope

Jebkurai cietkoksnes grīdas formai nepieciešama apkope.

Tomēr, pienācīgi rūpējoties, grīdas ieeļļojot, jums nevajadzēs pārāk bieži grīdu slīpēt.

Koka grīdu eļļošanai vajadzētu būt daļai no jūsu koka grīdas apkopes kārtības.

Ātra atkārtota koka grīdas eļļošana:

 1. Palīdz ar ilgmūžību.
 2. Aizsargā pret mājdzīvnieku skrāpējumiem.
 3. Ātra un ērta labošana.
 4. Izceļ detaļas, toni un krāsu.
 5. Palīdz saglabāt jūsu grīdas izskatu
 6. Lielāka aizsardzība pret šķidriem traipiem.
 7. Neļauj jūsu grīdai izžūt un plaisāt.

Koka grīdas eļļošana soli pa solim:

Grīdas seguma sagatavošana

 1. Ja jūsu grīda iepriekš ir ieeļļota, eļļu varat uzklāt tieši virsū. Grīdām ar dažādu apdari, piemēram, laku, jums virsma būs jānoslīpē, līdz jūs nonākat līdz kokam. Tas nepieciešams, lai pārliecinātos, ka citam esošajam slānim nepievienojat papildu eļļas slāņus.
 2. Ja pēc jauna eļļota grīdas seguma pievienojat papildināšanas slāni, jums tas nav jānoslīpē. Jauno kārtu var uzklāt pa virsu, ņemot vērā to, ka eļļa ir tāda pati kā iepriekšējā kārta.
 3. Noteikti notīriet no grīdas seguma jebkāda veida netīrumus vai gružus, jo tas neļauj netīrumiem nogulst zem eļļas.
 4. Pārliecinieties, vai istaba ir labi vēdināta. Tas ir paredzēts, lai pārliecinātos, ka no eļļas var izplūst izgarojumi.

Koka grīdas eļļošana – process

 1. Rūpīgi samaisiet eļļu traukā, lai pārliecinātos, ka visi komponenti ir labi sajaukti
 2. Izmantojiet stīvu suku vai rullīti un vienmērīgi uzklājiet eļļu. Noteikti eļļu uzklājiet plāni, lai slāņi būtu vienmērīgi.
 3. Pirms vairāku slāņu uzklāšanas, ļaujiet eļļai nožūt. Izmantojiet to pašu paņēmienu kā iepriekš aprakstītajā solī, vienlaikus uzklājot plānas kārtas
 4. Atkarībā no eļļas veida, izmantojiet no 1 līdz 3 kārtām, pirms jauna slāņa uzklāšanas pārliecinieties, vai katrs slānis ir sauss.

Cik bieži jāveic koka grīdas eļļošana

Mājsaimniecībai mēs iesakām eļļot koka grīdas ik pēc 2 gadiem, iespējams, vēlēsities to izdarīt ātrāk, atkarībā no tā, cik intensīvi tiek izmantots jūsu grīdas segums.

Ja jūs pērkat grīdas segumu, kas ir ieeļļots, mēs iesakām grīdu vēlreiz eļļot, kad tā ir ieklāta.

Tas ir tāpēc, ka jūsu grīdas segumu varēja glabāt vairākus mēnešus, un tā var būt nedaudz sausa. Atkārtoti ieeļļojot jauno grīdas segumu, tiek iegūts neliels nepieciešamais mitrums.

Koka grīdu eļļošanas jautājumi

Vai eļļa mainīs jūsu grīdas krāsu?

Tas ir atkarīgs no izvēlētās eļļas. Dažas eļļas maina jūsu grīdas seguma kopējo krāsu vai nokrāsu, no otras puses, citas eļļas vienkārši pievieno tā virsmai aizsargājošu slāni. Ja jūs meklējat eļļu, kas nodrošina atšķirīgu nokrāsu, mūsu tonēto eļļu klāsts piedāvā plašas iespējas.

V