VISS, KAS JUMS JĀZINA PAR KOKSNES EĻĻĀM

Šeit jūs varat atrast “Visu, kas jums jāzina par koksnes eļļām”, sākot no dažādiem pieejamajiem veidiem un beidzot ar jūsu kokam vispiemērotāko koksnes eļļu.

KAS IR KOKSNES EĻĻA?

Koka eļļas var uzklāt gan tieši uz neapstrādātas koksnes, gan uz kokmateriāliem, kā arī virs koka traipu virsmām. Tā ir dekoratīva koka apdare, kurai ir arī aizsargājošas īpašības. Ar patīkami kontrastējošu koka graudu spīdumu, tas izceļ koksnes raksturu. Lai arī tā aizsargājošās īpašības nav tik izturīgas kā koka lakas, kokapstrādes darbinieki atbalsta tās uzsvaru uz raksturu.

Kā tas darbojas?

Koka eļļas iekļūs koksnē, aizstājot un papildinot to ar dabīgām eļļām.

Pateicoties elementu iedarbībai, kā arī vecumam un nodilumam, koksnes eļļas var atjaunot koka virsmas dabiskajā krāsā, nodrošinot tām jaunu dzīvei. Visu veidu mēbeles, ieklājumus un grīdas var uzturēt un atjaunot ar augstas kvalitātes koka eļļām.

VESELĪBA UN DROŠĪBA

Izmantojot koksnes eļļu, ir jāievēro veselība un drošība. Koka eļļa ir viegli uzliesmojošs produkts, tāpēc, lietojot aprīkojumu, piemēram, sukas un lupatas, jāievēro piesardzības pasākumi. Mitrās uzklāšanas iekārtas var radīt siltumu, eļļai izžūstot. Lai novērstu šo risku, drānas un lupatas (ne saspiestas, ne sarullētas) jāatstāj nožūt uz līdzenām betona virsmām. Šo virsmu nedrīkst pakļaut saules gaismai vai karstuma avotiem.

Izmetot drānas un lupatas, pārliecinieties, ka tās ir pilnībā izžuvušas, jo tas var izraisīt ugunsgrēku.

KOKA EĻĻAS APDARE

Eļļas ieklāšanai

Ieklāšanas eļļas ir lieliski piemērotas jūsu tikko ieklāto ieklājumu ilgtermiņa aizsardzībai. Uzlabojot dabisko koka krāsu, ieklāšanas eļļas var piedāvāt pie dažādiem laika apstākļiem izturīgu pārklājumu. Turklāt dažas ārējās koka eļļas var nodrošināt aizsardzību pret UV stariem. Šāda veida eļļa pasargās jūsu ieklājumu no ultravioletā starojuma iedarbības, kas var izraisīt pelēcīgu, balinātu krāsu, kā arī blāvu izskatu. Pateicoties aizsargājošajām īpašībām, laba koka eļļa var palīdzēt novērst šķelšanos un plaisas. Ja jums ir gluda ieklājuma virsma, nevis rievota, mēs iesakām izmantot pretslīdes ieklāšanas eļļu. Šī eļļa satur īpašu, ļoti saspiestu organisku neslīdošu piedevu, kas vienmērīgi tiek sadalīta pārklājumā un novērš slīdēšanu, kad tā ir sausa.

Mēbeļu eļļa

Mēbeļu eļļas galvenokārt tiek izmantotas ārējām koka mēbelēm, piemēram, jūsu dārza soliem, galdiem un krēsliem. Tāpēc, ja jūs strādājat viesmīlības biznesā, šī ir eļļa jums! Mēbeļu eļļu var izmantot gan mīkstam, gan cietam kokam, tomēr vienmēr to ir ieteicams pārbaudīt. Iedarbības dēļ, mēbeļu eļļai jābūt ūdensizturīgai, kā arī jāpiedāvā neliela UV aizsardzība.

Jūsu dārza mēbelēm mēs iesakām izmantot hibrīda koka aizsargu. Hibrīda koksnes aizsargs ir īsts “monokoks”, kas piemērots visas ārējās koksnes krāsošanai un aizsardzībai vienā slānī. Vienkārša lietošana un apkope padara šo eļļu par īpaši draudzīgu lietotājam. Tas ir pieejams 12 tradicionālās krāsās un 8 modernās krāsās. Krāsas var sajaukt kopā, lai iegūtu unikālu krāsu, kas atbilstu jūsu vajadzībām.

Koka grīdas eļļa

Koka grīdas eļļa ir paredzēta, lai aizsargātu grīdas no intensīvas kustības pa to. Tā var būt dažādai apdarei, ko var izmantot gan mīkstajiem, gan cietajiem kokiem. Koka grīdai priekšroka tiek dota koka eļļām, nevis lakai, jo tās spēj izcelt dēļa raksturu. Mūsu interjera grīdas eļļu klāsts ir dažāda veida. Eļļas ir pieejamas spīduma, satīna, pusmatēta, matēta un dabīgā efektā. Tās rada koka apdari, kas vienā produktā apvieno dabisko eļļu un vasku priekšrocības.

DAŽĀDI KOKA EĻĻU VEIDI

Ir daudz dažādu koka eļļu veidu. Daži koksnes veidi ir labāk piemēroti specifiskām eļļām.

Linsēklu eļļa

Linsēklu eļļa ir lēni žūstoša eļļa, kas atstāj spīdīgu virsmu un parāda koksnes graudus. Linsēklu eļļu nav ieteicams lietot āra koku apdarei, piemēram, dārza mēbelēs, jo tā var izdalīties pelējums. Šāda veida eļļa iesūcas koksnes porās, kas daļēji aizsargā koku no saspiešanas. Tāpēc linsēklu eļļa ir populāra izvēle kriketam.

Dāņu eļļa       

Dānijas eļļa vislabāk darbojas uz jauniem un neapstrādātiem kokiem. Salīdzinājumā ar linsēklu eļļu, tas ir vairāk kā plāns eļļas un laku maisījums ar ātrāku žūšanas laiku. Uzklājot dāņu eļļu, koksnes iemērkšanai vajadzēs apmēram 15 minūtes. Dienā vajadzētu uzklāt vienu kārtu – no papildu slāņiem tiks iegūts biezs un izturīgs pārklājums.

Tungu eļļa

Tungu eļļa, kas pazīstama arī kā porcelāna koka eļļa, ir caurspīdīgs plastmasas pārklājums, ko izmanto iespiedkrāsas un eļļas krāsās. Šāda veida eļļu var šķīdināt ar ogļūdeņradi, kas ļauj eļļai iekļūt smalkākās graudu daļiņās. Lietojot vairākos plānos slāņos, tungu eļļa var radīt satīna “samitrinātas koksnes” izskatu ar zeltainu nokrāsu.

Cietā vaska eļļa

Cietā vaska eļļa var dot jūsu interjera koka grīdām un mēbelēm izcilu apdari. Tam ir stingrāks aizsargājošs pārklājums, salīdzinot ar citām koksnes eļļām. Cietās koksnes eļļas veido ļoti izturīgu barjeru mīkstajiem un lapkokiem pret ūdeni, traipiem, karstumu, netīrumiem un nodilumu. Cietā vaska eļļa rada koka apdari, kas apvieno dabisko eļļu un vasku priekšrocības vienā īpaši ātri žūstošā izstrādājumā.

Olīvu eļļa

Olīveļļa ir žāvējama augu eļļa. To var izmantot kā koka pulēšanas stilu, lai tas iegūtu svaigu, atjaunotu izskatu. Tomēr vislabāk ir izvairīties no olīveļļas lietošanas pārtikas trauciņos, jo tā var sabojāt koksni.

Tīkkoka eļļa

Tīkkoka eļļa ir piemērota galvenokārt koka ārējām virsmām, īpaši tīkkoka koksnei. Tomēr tīkkoka eļļu var izmantot arī citiem koksnes veidiem. Eļļa parasti ir linsēklu eļļas, lakas, minerālā spirta un dažreiz Tungas eļļas maisījums.

Minerāleļļa

Minerāleļļa ir laba izvēle koka griešanas virsmām, piemēram, smalcināšanas dēļiem, jo ​​tā nav toksiska eļļa. Lai koksnei būtu ūdensizturīgāka apdare, mēs iesakām kā blīvējumu izmantot bišu vasku.

KOKA EĻĻU UZKLĀŠANA

Dažādai apdarei būs atšķirīga ietekme uz dažādiem koksnes veidiem, tāpēc tas var neizskatīties tāds pats kā iepriekš. Tāpēc neatkarīgi no tā, vai jūs eļļojat, krāsojat vai lakojat, vispirms vienmēr veiciet to uz parauga gabala.

Ja plānojat koksni iekrāsot pirms eļļas uzklāšanas, vislabāk ir izmantot krāsu uz ūdens bāzes. Ja izmantojat šķīdumu uz eļļas bāzes, tas aizzīmogos koksni un tāpēc nespēs absorbēt koka eļļu.

KOKA EĻĻA VAI KOKA LAKA?

Pretstatā koksnes lakām, koksnes eļļas ir dabiski produkti, kurus ir viegli uzklāt un uzturēt. Ja vēlaties saglabāt savas koksnes īpašības, kā arī uzlabot tās aizsargājošās īpašības, vaska vai lakas vietā vislabākā apdares izvēle varētu būt koka eļļa.

Koka eļļu plusi un mīnusi

Plusi:

  • Lielākā daļa koksnes eļļu ir videi draudzīgas
  • Eļļas nodrošina ilglaicīgu un rentablu apdari
  • Tās var aizsargāt virsmas no noplūdes, kā arī no netīrumiem
  • Eļļas var būt piemērotas gan dzīvojamām, gan arī komerciālām platībām

Mīnusi:

  • Laika gaitā ir nepieciešama apkope
  • Eļļām parasti ir ilgāks žūšanas laiks, salīdzinot ar lakām
  • Var būt nepieciešami vairāki slāņi
  • Pārkrāsojot, jāizmanto tāda paša veida eļļa

KĀDA VEIDA KOKA EĻĻA IR VISLABĀKĀ JŪSU KOKSNEI?

Dažāda veida koka eļļas ir labāk piemērotas konkrētiem koksnes veidiem. Jūsu izmantotais eļļas veids ir atkarīgs arī no tā, vai koks ir paredzēts iekštelpām vai āram.

Osis

Mēs iesakām osim izmantot vai nu dāņu, vai tīkkoka eļļu. Šīs eļļas krāsas palīdzēs saglabāt dabisko blondo oša krāsu. Tomēr, pakļaujot pārmērīgam ultravioletajam gaisam, koks var nedaudz radīt graudā tumšākus dzeltenīgus toņus. Lai no tā izvairītos, daži lietotāji pirms eļļošanas balina koksni.

Bambuss

Pabeidzot Bambusu, mēs iesakām izmantot tīkkoka eļļu. Šis eļļas veids skaisti pabeigs jūsu bambusa mēbeles vai dekoru, vienlaikus aizsargājot bambusa dabisko raksturu.

Dižskābardis

Apstrādājot dižskābarža koka virsmas, mēs iesakām izmantot dāņu eļļu. Dānijas eļļa uzlabos koksnes dabisko krāsu. Ja jums ir vecas dižskābarža virsmas vai bloki, svaigs dāņu eļļas slānis var tos atdzīvināt.

Ciedrs

Apstrādājot ciedra koksni, mēs iesakām izmantot linsēklu eļļu. Šis eļļas veids ir vispopulārākais kokapstrādes darbinieku, kā arī ciedra apšuvuma lietotāju un amatnieku entuziastu vidū.

Sarkankoks

Ja vēlaties, lai sarkankoka gabals būtu eļļots, mēs iesakām izmantot Tunga eļļu, linsēklu eļļu vai tīkkoka eļļu. Šīs eļļas iespējas ir lieliski piemērotas izmantošanai iekštelpās, un tās uzlabos sarkankoka izskatu.

Kļava

Pabeidzot kļavu, mēs iesakām izmantot Tunga eļļu vai linsēklu eļļu. Abas šīs eļļas parādīs cirtainus vai tīģera koka graudus, kļavas sasniedzot augstākos standartus.

Ozols

Ozola virsmām mēs iesakām izmantot Tunga eļļu. Šāda veida eļļa saglabās ozolu krāsu, kā arī raksturu. Tomēr, ja jūs vēlaties tumšāku ozolu, ideāla ir cietā vaska eļļa. Otra ozola populārā eļļa ir dāņu eļļa. Šis eļļas veids var izcelt koksni bagātīgos toņos, kā arī novērst virsmas traipus.

Priede

Pabeidzot priedi, mēs iesakām izmantot neapstrādātu linsēklu eļļu. Šis eļļas veids nepiesārņo pārtiku, kas ir lieliski piemērots priežu pusdienu galdiem.

Priežu mēbelēm, kas nav saskarē ar pārtiku, visizturīgāko apdari nodrošinās dāņu eļļa.

Rožkoks

Rožkokam mēs iesakām izmantot neapstrādātu linsēklu eļļu vai tīkkoka eļļu. Šis eļļas veids var uzlabot rožkoka virsmu un mēbeļu spēcīgās krāsas.

Tīkkoks

Pabeidzot tīkkoku, mēs iesakām izmantot specializētu tīkkoka eļļu. Tikkoka eļļa nav izgatavota no tīkkoka. Eļļa parasti ir linsēklu eļļas, lakas, minerālā spirta un dažreiz Tungas eļļas maisījums.

Valrieksts

Mēs iesakām valriekstiem izmantot Tungas eļļu. Šāda veida eļļa aptumšos graudus, uzlabojot un aizsargājot koksni.

KOKA EĻĻU NOŅEMŠANA

Koka eļļas noņemšana no koka virsmām ir vienkāršs process. Tā kā eļļa pārāk dziļi neuzsūcas kokā, augšējo slāni var slīpēt atkārtoti. Kad apstrādātā koksne ir noslīpēta, jūs varat uzklāt krāsu, laku vai citu eļļu.

Pēc šī raksta lasīšanas, Jūs zināt visu par koka eļļām. Tomēr, ja jums ir kādi jautājumi vai jums ir nepieciešami norādījumi par kādu no iepriekšminētajām lietām, lūdzu, sazinieties ar mums!