Koka grīdas atklātās telpās iekaro pasauli

Akmens un keramikas flīžu vietā āra telpās arvien vairāk tiek izmantoti koka grīdas segumi. Dabiska pāreja no cietkoksnes grīdas viesistabā uz koka grīdu dārzā vai uz balkona ir ļoti pievilcīga. Koka grīdas āra telpās ( ieklāšana ) atspoguļo mūsdienīgu tendenci vairāk apvienoties ar dabu. Ekspertiem ir atšķirīgi viedokļi, ja īpaša uzmanība jāpievērš koksnei, ko izmanto ārdurvju grīdas segumam . Tomēr katru dienu sabiedrībai tiek parādīti jauni izstrādājumi koka kopšanai.

Koka grīdu uzturēšana āra telpās

Dažādiem koksnes veidiem nepieciešama dažāda veida aprūpe. Daži koki, piemēram, tīkkoks, ir bagāti ar dabīgām eļļām. Tāpēc tīkkoka grīdām jums nav jāizmanto taukaini izstrādājumi. Āra telpu koka grīdu tīrīšanas un pulēšanas līdzekļiem ir jāsaglabā koksnes dabiskais izskats. Šos produktus var iedalīt trīs kategorijās; koka balkonu tīrīšanas līdzekļi, koka balkonu eļļas un pelēko plankumu noņemšanas līdzekļi.

Koka balkonu tīrīšanas līdzekļi

Koka grīdas uz terasēm bieži ietekmē sūnas, kukaiņi, netīrumi un laika apstākļi. Netīrumus un sūnas notīra, izmantojot maigus līdzekļus, kas izgatavoti koka grīdas balkoniem. Nav ieteicams lietot agresīvus tīrīšanas līdzekļus, jo tie var sabojāt koksnes šķiedras.

Sūnas un netīrumus var noņemt arī no balkonu koka grīdām, smagi mazgājot ar ūdeni un balināšanas līdzekļiem ( labāku rezultātu iegūšanai bieži pievieno virtuves sāli ). Šis tīrīšanas veids ir ļoti efektīvs, taču jāsaka, ka balināšanas līdzekļi nav dabai draudzīgi un koksnei ir tendence iegūt gaiši pelēcīgu krāsu. Labāk ir izmantot daudzfunkcionālu bioloģiski noārdāmu tīrīšanas līdzekli.

Lielāko daļu tīrīšanas līdzekļu izmanto ar ūdeni un uzklāj ar otu, labi saslapinot visu grīdu. Koksnēm ar ļoti iekrāsotām daļām jāpieliek vairāk šķidruma. Pēc tīrīšanas atstājiet grīdu nožūt 3-4 dienas. Pēc tam noskalojiet grīdu ar lielu ūdens daudzumu un jūs varat to vēlreiz notīrīt. Koka terasēm tīru grīdu vajadzētu pārklāt ar eļļu .

Koka terases grīdas eļļošana

Daži eksperti domā, ka eļļu izmantošana ir visu veidu koka grīdu kopšana.
Eļļas labi absorbē koka grīdas, piešķirot tām dabīgu krāsu un spēcīgi izturīgu virsmu. Eļļas aizsargā koksni no netīrumiem, ūdens un pat UV stariem. Eļļas ar nelielu pigmentu daudzumu vai bez tiem nodrošina zemāko UV staru aizsardzību. Koka grīdu eļļas ir izgatavotas no dabīgiem materiāliem un dažās pat šķīst ūdenī un tādējādi ir dabai draudzīgas.

Pirms eļļas uzklāšanas grīda ir jāizžāvē, jāattīra un jāattauko. Vecās grīdas ir labi jātīra un jānoberž. Eļļu jāuzklāj vienmērīgi un jāatstāj iesūkties koka grīdās. Pēc 20 minūtēm visu eļļas atlikumu vajadzētu noņemt ar audumu, lai novērstu plankumus koksnē. Īpaša uzmanība jāpievērš savienojumiem, plaisām un citiem bojājumiem koka grīdās.
Ja koksne nav labi iemērkta eļļā, procesu var atkārtot. Lai panāktu satīnam līdzīgu izskatu, pulējiet grīdu ar audumu. Grīdu jāatstāj nožūt 15 – 30 stundas, atkarībā no temperatūras un gaisa mitruma. Koka grīdas vismaz divas reizes gadā jāapstrādā šādā veidā.

Pelēko plankumu noņemšanas līdzekļi

Ir īpaši izstrādājumi, kas var neļaut koka grīdām mainīt krāsu uz gaiši pelēku nokrāsu. Šie izstrādājumi tīra koka grīdas un vienlaikus aizsargā tās dabisko krāsu.
Pirms jebkura izstrādājuma izmantošanas, koka grīdām āra telpās pārliecinieties, ka esat izlasījis ražotāja instrukcijas.